Chcę iść do wojska!
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Chcę iść do wojska!

7 Wpisy
2 Użytkownicy
0 Reactions
4,838 Widoki
(@commendante)
Illustrious Member Admin
Połączone: 9 lat temu
Wpisy: 248
Rozpoczynający temat   [#13]

Chcę iść do wojska! Jeśli taka myśl Wam przyszła do głowy albo macie takie postanowienie, to zanim oznajmicie tą wspaniałą nowinę rodzinie i całemu św
[Zobacz cały wpis: Chcę iść do wojska!]



   
Cytat
(@Anonimowo)
Połączone: 1 sekunda temu
Wpisy: 0
 

Statystycznie korpus podoficerski i szeregowych naprzemiennie większość dnia poświęca na noszenie szaf lub "załatwianiu papierów" 😀



   
OdpowiedzCytat
(@commendante)
Illustrious Member Admin
Połączone: 9 lat temu
Wpisy: 248
Rozpoczynający temat  

Problem szaf jest nie do rozwiązania dla wojskowych.



   
OdpowiedzCytat
(@Anonimowo)
Połączone: 1 sekunda temu
Wpisy: 0
 

Jakie możliwości rozwoju daje Wojsko sportowcom( zawodowym oraz amatorom)? Czy np. trójboista,bokser, kulturysta, piłkarz, mają umożliwione kontynuowanie swoich pasji i to w czym są dobrzy również w mundurze? Czy np. osoba po skończonych studiach o kierunku wychowanie fizyczne znajdzie w Wojsku stanowisko odpowiadające jego wykształceniu( trener, szkoleniowiec).



   
OdpowiedzCytat
(@commendante)
Illustrious Member Admin
Połączone: 9 lat temu
Wpisy: 248
Rozpoczynający temat  

No widzisz Michał. Musisz sprecyzować swoje pytanie abym mógł spróbować Ci odpowiedzieć. Chcesz być szeregowym zawodowym i sportowcem? Jak będziesz osiągał wyniki to będzie dobrze 🙂 Potem to nie wiem. Nie bardzo chce mi się o tym pisać. Moim zdaniem to można być albo sportowcem albo żołnierzem - mówię tu o sporcie zawodowym. Są zespoły sportowe w wojsku. Generalnie to mało kto wie co się tam dzieje i jak się dostać. Ale dają kaprala za wyniki, nie musisz nawet munduru umieć założyć.



   
OdpowiedzCytat
(@Anonimowo)
Połączone: 1 sekunda temu
Wpisy: 0
 

1)Najpierw szkolenie na szeregowego ok. 6 msc -> szkolenie podoficerskie -> szkolenie oficerskie, tak to wygląda? Czy po jednym szkoleniu, żeby iść na kolejne trzeba mieć wcześniej doświadczenie na służbie, a nie tylko przebyte szkolenie?
2)Wielu znajomych właśnie ma problem po szkoleniu na szeregowego, żeby znaleźć gdzieś blizej wakat. Czy po podoficerskiej jest łatwiej?



   
OdpowiedzCytat
(@commendante)
Illustrious Member Admin
Połączone: 9 lat temu
Wpisy: 248
Rozpoczynający temat  

Bliżej mamusi? Czy kolegów? 🙂 Jak ktoś chce być blisko czegoś to musi z czegoś zrezygnować i odwrotnie.
Szkolenie na szeregowego trwa 3 miesiące. To nie jest tak że się idzie od szkoły do szkoły i kształci na oficera.
Albo zostajesz szeregowym a potem po paru latach próbujesz zostać kapralem lub oficerem (można od razu przeskoczyć). Albo startujesz od razu do szkoły podoficerskiej czy oficerskiej.



   
OdpowiedzCytat
Udostępnij:

©2026 Podoficer.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Napisz do mnie

Postaram się odpisać jak najszybciej.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?