Przed chwilą wpisałem pytanie “jak zostać żołnierzem” w przeglądarkę internetową i uzyskałem Około 707 000 wyników (0,32 s),  mój wpis będzie 707001 o ile w trakcie pisania poniższego postu ktoś nie napisze tego samego.
Problem nie leży jednak w ilości a w jakości informacji a zwłaszcza jej aktualności. Ktoś, kto wpisuje w wyszukiwarkę pytanie dotyczące tego jak się dostać do wojska zapewne zainteresowany jest służbą wojskową w najbliższej przyszłości, poszukuje więc aktualnych informacji. Niestety wyniki wyszukiwania, które “wyskakują” na szczycie listy w przeglądarce nie koniecznie są aktualne. Powiem więcej, mogą wprowadzać w błąd lub są po prostu nieprawdziwe.
Jeśli szukacie informacji w sieci, “jak zostać żołnierzem”? zwracajcie uwagę na datę artykułu lub wpisu. Porównajcie wpisy z kilku źródeł, a najlepiej z tych oficjalnych zamieszczanych na stronach wojskowych w domenie wp.mil.pl.
W świetle często zmieniających się przepisów “cywilom” ciężko nadążyć za wojskowymi. Twórcy stron internetowych oraz blogów zdają się nie uaktualniać informacji na swoich stronach no i potem możemy przeczytać informację, która była aktualna np. 8 lat temu. Co gorsza nawet na stronach jednostek można znaleźć nieaktualne informacje! Bardzo często podaje się nieprawdziwe i nieaktualne dane o szkołach podoficerskich, których liczbę zredukowano w 2010 roku do trzech…

Jeśli drogi czytelniku jesteś zainteresowany jakąkolwiek formą służby wojskowej uważnie sprawdzaj i weryfikuj to co czytasz. Istotne będą daty wpisów, wskazane byłoby też skonfrontowanie informacji z innych źródeł.

Można skorzystać z filtrowania wyników przeglądarki pod kątem okresu w jakim zamieszczono informację w sieci:

Filtrowanie wyszukań

Filtrowanie w google

Jak szukać żeby znaleźć?

Na moim blogu, będę starał się zamieszczać porady i informacje dotyczące związania swojej kariery z wojskiem. Polecam wszystkim, którzy poszukują odpowiedzi na pytania typu: jak zostać żołnierzem lub jak zostać podoficerem lub jak dostać się do innej formy służby wojskowej na czytanie i udzielanie się na forach internetowych. Oczywiście, zanim zadacie tam pytanie, upewnijcie się że odpowiedzi nie da się znaleźć samemu. Zapraszam również do dyskusji na moim forum. Osobiście na bieżąco śledzę wiele stron wojskowych, pamiętajcie, że opinie i komentarze to żadna wytyczna. Przede wszystkim najpierw trzeba wybrać sobie rodzaj służby i formację w jakiej będziemy służyć. Będę jeszcze o tym pisał w przyszłości. Nie obejdzie się też bez wizyty w WKU (Wojskowej Komendzie Uzupełnień).

Spodziewaliście się tu znaleźć odpowiedź na pytanie “jak zostać żołnierzem?” – spokojnie. Dojdziemy i do tego, zapraszam do odwiedzania mojego bloga. W kolejnych wpisać będę opisywał praktyczne porady jak zwiększyć swoje szanse w zdobyciu wymarzonego munduru. Zostańcie ze mną.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

©2020 Podoficer.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Napisz do mnie

Postaram się odpisać jak najszybciej.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?