Zgodnie z Decyzją Nr 204/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 10 grudnia 2019r. w bieżącym roku w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu oraz w Szkole Podoficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie odbędzie się szkolenie wojskowe kandydatów na podoficerów z cywila.

Link do decyzji: http://www.dz.urz.mon.gov.pl/zasoby/dziennik/pozycje/tresc-aktow/pdf/2019/12/poz._254_dec._nr_204-sig.pdf

Miejsc jest 300. A szkolenie odbędzie się w następujących grupach osobowych:

Zgodnie z powyższą decyzją “nabór na szkolenie wojskowe do Szkół Podoficerskich przeprowadza się spośród osób niebędących żołnierzami zawodowymi, zwanych dalej „osobami”, posiadających wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe” zapewne preferowane będą więc osoby, które mają wykształcenie techniczne, związane z tymi specjalnościami w których będzie przeprowadzone szkolenie.

Trochę mnie zastanawia, kto po szkole średniej ma pojęcie o kryptologii ale już absolwenci techników lotniczych mają tu pole do popisu. Wiem że powstało liceum wojskowe i tam będą “wykładać” tematykę kryptologii, no ale to jeszcze za wcześnie dla nich.

Kiedy pojawi się regulamin egzaminu to na pewno Was poinformuję. Otwieram dyskusję poniżej a wszystkich zainteresowanych zachęcam do rozpoczęcia intensywnych przygotowań już po zakończeniu czytania mojego wpisu. Egzaminy odbędą się pewnie w sierpniu więc zostało mało czasu.

9 komentarzy
 1. kuba 2 miesiące temu

  Jakie pytania mogą być na teście ? coś więcej opiszesz z czego się przygotować, chodzi mi o testy pisemne.
  i czy na wf jest możliwość robienia pompek dla mężczyzn a nie drążka ?

 2. autor
  Commendante 2 miesiące temu

  Jak tylko pojawi się regulamin to dam znać.

 3. Adrian 1 miesiąc temu

  Dzień dobry, ostatnio będąc w WKU i pytając o służbę przygotowawczą, zaproponowano mi złożenie dokumentów właśnie na szkolenie podoficerskie. Jaki jest realny wymiar jeśli chodzi o późniejszą służbę w wojsku? Domyślam się, że ze zdobyciem etatu jest dużo trudniej niż w przypadku korpusu szeregowych. W WKU dostałem dość niejasną odpowiedź i mam aktualnie większy mętlik w głowie niż przed rozmową w WKU. Pozdrawiam

 4. autor
  Commendante 1 miesiąc temu

  Po takim przeszkoleniu i późniejszych ćwiczeniach okresowych możesz dostać stopień kaprala rezerwy. Potem na własną rękę musisz sobie szukać stanowiska gdzieś w jednostkach wojskowych otrzymać zgodę DK MON i przejść komisję lekarską.

 5. Anonim 1 miesiąc temu

  Wie ktoś jak wyglądały w zeszłym roku testy pisemne (angielski i test wiedzy) do szkoły podoficerskiej w Dęblinie?
  Czy w formie pisemnej (a,b,c,d), czy ustne?

 6. Anonim 1 miesiąc temu

  Testy. Nikt nie robi ustnych egzaminów.

 7. Anonim 1 miesiąc temu

  Czy trzeba mieć wykształcenie techniczne związane z mechaniką, elektroniką itp., żeby się dostać na sp do Dęblina? Jak to wygląda w praktyce z poprzednim rokiem? Czy dostał się ktoś, kto zdał dobrze testy bez wykształcenia kierunkowego? (bo jednak sporo punktów można dostać za to)

 8. Anonim 4 tygodnie temu

  Trzeba spytać w Szkole Podoficerskiej w Dębline o takie szczegóły.

 9. Jarosław 2 tygodnie temu

  Witam.Jak długo trwa cały kurs dla kandydatów z cywila?Dzwoniłem z takim zapytaniem do Dęblina to odpowiedzieli mi że około 12 miesięcy.Jestem z rocznika 1981 więc może trochę za stary jestem?

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

©2020 Podoficer.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Napisz do mnie

Postaram się odpisać jak najszybciej.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?