Zgodnie z Decyzją Nr 204/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 10 grudnia 2019r. w bieżącym roku w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu oraz w Szkole Podoficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie odbędzie się szkolenie wojskowe kandydatów na podoficerów z cywila.

Link do decyzji: http://www.dz.urz.mon.gov.pl/zasoby/dziennik/pozycje/tresc-aktow/pdf/2019/12/poz._254_dec._nr_204-sig.pdf

Miejsc jest 300. A szkolenie odbędzie się w następujących grupach osobowych:

Zgodnie z powyższą decyzją “nabór na szkolenie wojskowe do Szkół Podoficerskich przeprowadza się spośród osób niebędących żołnierzami zawodowymi, zwanych dalej „osobami”, posiadających wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe” zapewne preferowane będą więc osoby, które mają wykształcenie techniczne, związane z tymi specjalnościami w których będzie przeprowadzone szkolenie.

Trochę mnie zastanawia, kto po szkole średniej ma pojęcie o kryptologii ale już absolwenci techników lotniczych mają tu pole do popisu. Wiem że powstało liceum wojskowe i tam będą “wykładać” tematykę kryptologii, no ale to jeszcze za wcześnie dla nich.

Kiedy pojawi się regulamin egzaminu to na pewno Was poinformuję. Otwieram dyskusję poniżej a wszystkich zainteresowanych zachęcam do rozpoczęcia intensywnych przygotowań już po zakończeniu czytania mojego wpisu. Egzaminy odbędą się pewnie w sierpniu więc zostało mało czasu.

2 komentarze
  1. kuba 4 tygodnie temu

    Jakie pytania mogą być na teście ? coś więcej opiszesz z czego się przygotować, chodzi mi o testy pisemne.
    i czy na wf jest możliwość robienia pompek dla mężczyzn a nie drążka ?

  2. autor
    Commendante 3 tygodnie temu

    Jak tylko pojawi się regulamin to dam znać.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

©2020 Podoficer.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Napisz do mnie

Postaram się odpisać jak najszybciej.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?