Witaj na stronie Podoficer.pl!

Dla kogo jest ten blog?

Skoro tu trafiłeś, to pewnie nie obce Ci wojskowe klimaty.  Zastanawiasz się jak zostać podoficerem, oficerem czy szeregowym? To jest możliwe ale nie zawsze łatwe. Pewnie ciekawi Cię po co ktoś zakłada nowego bloga, przecież jest ich cała masa. No jest tego trochę, o wojsku też są. Ale takiego jak ten chyba nie ma.  Jeszcze nie wiem jak się potoczą losy tej strony ale jestem dobrej myśli. Od wielu lat obserwuję i uczestniczę w dyskusjach w sieci dotyczących spraw wojskowych. Różny jest jednak język używany na takich stronach, często młodzi ludzie szukający odpowiedzi na nurtujące ich pytania nie spotykają się ze zrozumieniem.

Chciałbym się tutaj skupić na wszystkim co się tyczy spraw związanych ze środowiskiem podoficerów wojska polskiego ale nie tylko.

Więc jeśli jesteś podoficerem, chcesz zostać podoficerem lub byłeś podoficerem to dobrze trafiłeś. A jeśli jesteś cywilem i szukasz informacji jak wstąpić do wojska to też dobre miejsce.

Zapraszam do dyskusji również uczniów i nauczycieli klas mundurowych. Decyzję o wstąpieniu do wojska należy podjąć jak najwcześniej aby się do tego przedsięwzięcia odpowiednio przygotować.

Postaram się aby na moim blogu nie było nudno, zobaczymy co z tego wyjdzie. Bardzo długo przygotowywałem się do tego projektu, wymaga to poświęcenia i dużych nakładów czasowych, na razie chcę zacząć pisać a potem to zobaczymy co z tego wyniknie.

Zdaję sobie sprawę że w naszym kraju jest duża grupa osób, które chcą związać swoją przyszłość z wojskiem i na pewno poszukują one w sieci informacji i porady. Doskonale wiem, że co roku szkoły podoficerskie kształcą tysiące kandydatów na podoficerów. Wiem też ilu jest w wojsku podoficerów i wiem że część z nich nosi się z zamiarem odwieszenia munduru na honorowy wieszak w szafie.

Te właśnie osoby, jak i “cywile” szukający informacji dotyczących spraw związanych z korpusem podoficerów są moimi potencjalnymi czytelnikami. Zapraszam wszystkich do czytania, komentowania i udziału w dyskusji. Jestem również otwarty na wasze sugestie i uwagi związane z moją stroną.

P.S. Założenie takiego bloga to nie jest wcale taka łatwa sprawa jakby się mogło wydawać. Jestem początkujący i proszę o wyrozumiałość. Zapraszam do czytania. Czekam na wasze sugestie i uwagi.

Temat zawiera 2 odpowiedzi, i ma 3 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez  Andrzej 2 miesięcy, 2 tygodnie temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #15618 Odpowiedź
   Commendante 
  Opiekun forum

  Witaj na stronie Podoficer.pl! Dla kogo jest ten blog? Skoro tu trafiłeś, to pewnie nie obce Ci wojskowe klimaty.  Zastanawiasz się jak zostać podofic
  [Zobacz cały wpis: O co tu chodzi?]

 • #15619 Odpowiedź
   Andrzej 
  Uczestnik

  Pierwszy krok to WKU
  Tam musisz dokładnie określić drogę którą chcesz iść?
  -Szkoła Podoficerska
  -Szkoła Oficerska w tym akademie.
  Akademia Sztuki Wojennej.
  Wojskowa Akademia Techniczna
  Akademia Marynarki Wojennej
  Akademia Wojsk Lądowych
  W ramach kursów oficerskich wybierasz?
  5 lat albo 13 misięcy dla WOT
  I ostatnia droga to zaciąg do WOT.
  Celowo nie rekomenduje NSR bo to schyłek tego rozwiązania.
  Przygoda z armią jest jak długa podróż.
  Lecz by ją zacząć trzeba wykonać ten pierwszy mały krok do WKU.
  Ale zanim to zrobimy podejmij tą ważną decyzję. Na tym etapie już musisz wiedzieć czy jesteś żołniarzem. Bo żołnierzem się jest a nie bywa. Żołnierz to stan ducha umysłu i styl życia.Oddanie się pewnym wartościom.
  Jak masz co do tego wątpliwości to daj sobie spokój.

 • #15620 Odpowiedź
   Commendante 
  Opiekun forum

  Myślę że przed WKU trzeba jeszcze zrobić rozeznanie i przygotowanie do rozmowy, trzeba wiedzieć czego się nie wie :).

 • #15621 Odpowiedź
   Andrzej 
  Uczestnik

  Zdecydowanie Commendante te etapy nazywamy preorientacją i orientacją zawodową. Każdy jakieś tam zamiłowania i upodobania posiada. Więc sugeruje się tego trzymać. Bo życie i robienie tego, czego się nie kocha to koszmar.
  Mam to szczęście że robię to co kocham i wszystkim tego życzę.

 • #15622 Odpowiedź
   Demo72

  Andrzej napisał:
  “Oddanie się pewnym wartością.”

  Proszę poprawić na wartościom.

  Oddanie się pewnym (a więc kilku) wartościom.
  Coś jest (jedną) wartością.

 • #15623 Odpowiedź
   Commendante 
  Opiekun forum

  Wolę nie ingerować w komentarze czytelników, ale poprawiłem tym razem.

Odpowiedz na: O co tu chodzi?
Twoje dane:
Napisz do mnie

Postaram się odpisać jak najszybciej.

Wysyłanie

©2019 Podoficer.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account